Teknik Grup Mühendislik ve Organizasyon San. ve Tic. Ltd. Şti.  kurulduğu 17 Mart 1998 tarihinden buyana; Havacılık, Savunma, Güvenlik ve Meteoroloji Sektörlerinde, uzman Uçak Mühendisleri, Elektrik-Elektronik Mühendisleri, Meteoroloji Mühendisleri ve Teknisyenlerden oluşan kadrosuyla faaliyet göstermektedir.

Teknik Grup’un Kalite Yönetim Sistemi, ISO 9001:2000 standardının şartlarına göre tetkik ve tescil edilmiş olup, Ekim 2006’da UKAS ve TÜRKAK'tan belgelendirilmiştir. Ekim 2009'dan itibaren Kalite Yönetim Sistemi’nin kapsamına meteoroloji sistemleri temini, entegrasyonu ve satış sonrası servis hizmetleri de eklenmiş ve sistem ISO 9001:2008 standartlarına göre tescil edilmiştir.

Teknik Grup'un aralarında Davis Instruments Inc.'in de olduğu meteoroloji istasyonu ve sensörü üreticilerinin ürünlerine vermiş olduğu teknik servis ve satış sonrası hizmetler, 04 Mart 2013 tarihinde TS 13201 kapsamında TSE Hizmet Yeterlilik Belgesi ile tescillenmiştir. (Belge No : 34-HYB-13010)

Teknik Grup bünyesindeki tecrübeli mühendisleri ile anahtar teslim meteorolojik çözüm projeleri üretmektedir. Profesyonel hava durumu ölçümlerinden, yaklaşan hava sistemlerinin alarmlarla tanımlanmasına ve kullanıcıya uyarı verilmesine, üreticilerin kendi belirleyebilecekleri kriterlere uygun değerlerin anlık olarak bildirilmesinden, üniversitelerde araştırma amaçlı kullanılmak üzere veri elde edilmesine kadar çeşitli amaçlara hizmet edebilecek meteorolojik ölçüm sistemleri Teknik Grup temsilciliğinde sunulmaktadır.

2001 yılından buyana Davis Instruments ürünlerini Türkiye pazarına sunan Teknik Grup, Davis Instruments ürünlerinin Türkiye'deki tek Yetkili İthalatçısı ve Distribütörü'dür. Firmamız Teknik Servis, Yedek Parça ve Garanti konularında da Davis Instruments Inc. tarafından Türkiye'de yetkilendirilmiş tek firmadır.
 

 
 

Davis Instruments, hava sıcaklığı, atmosferik basınç, bağıl nem, rüzgar yön ve hızı, yağış miktarı, UV radyasyon ve güneşlenme miktarı gibi ölçümleri yapan sensörleri ve bu sensörleri içeren meteoroloji istasyonlarını üretmektedir. Farklı tip ve modelde ihtiyaca uygun, ekonomik çözümler sunan Davis Instruments firmasının ürünleri, Teknik Grup
bünyesindeki Meteoroloji ve Elektrik-Elektronik Mühendisleri tarafından sizin ihtiyacınız doğrultusunda projelendirilerek uygulanmaktadır.
 

 

 

 

 

 

Yetkili Distribütörlük Belgemiz

 

ISO 9001:2008 TÜRKAK
Belgemiz

 

ISO 9001:2008
UKAS
Belgemiz

 

TSE
Hizmet Yeterlilik
Belgemiz